HLS Największe Laboratorium W UE
hlspostera2.jpg

Huntingdon Life Sciences w Wielkiej Brytanii to największy w Europie ośrodek testów na zwierzętach, wykonujący badania na zlecenia wielkich firm farmaceutycznych i nie tylko.
O zamknięcie tego ośrodka badawczego obrońcy praw zwierząt walczą od lat. Walka niestety jest bardzo trudna i jak na razie bez żadnych efektów - z prostego powodu: wielkie firmy, wielkie pieniądze.
Przynoszá efekty natomiast protesty przeciw firmom, które do tej pory inwestowały w HLS, kupując ich akcje. Po serii demonstracji i akcji mailowych, dzisiejsza pozycja HLS na giełdzie jest fatalna, w ciągu ostatniego roku wycofali się wszyscy główni inwestorzy, a HLS jak na razie ma więcej długów niż zysków.
Jeśli nie da się zamknąc HLS przez bezpośrednie akcje wymierzone w tą firmę, należy pozbawic HLS klientów, którzy zlecają okropne testy na zwierzętach.

Niektórzy klienci Huntingdon Life Sciences:

hls_customers.gif

Abbott Labs
Astellas Pharma (Formerly Yamanouchi)
Exxon (Esso)
GSK (GlaxoSmithKline)
Lek (Novartis)
Merck
Novartis
Pfizer
Pharmacia
Sanofi Pasteur & Aventis Pasteur
Pena lista klientów HLS here

HLS ma swoje laboratoria rowniez w USA pod nazwą LRS.

reddragon.gif

Petycja - podpisz petycję skierowaną do rządu brytyjskiego o zamknięcie HLS:

Shut Down Huntingdon Life Sciences

SHAC - Stop Huntingdon Animal Cruelty

w w w . s h a c . n e t
ten.cahs|ofni#ten.cahs|ofni

Kampania na rzecz zamknięcia HLS założona w 1999 roku w UK. Obecnie działająca w kilku innych państwach min. USA, Hiszpania, Chile i organizująca akcje przeciw firmom, dla których HLS torturuje i morduje zwierzęta na całym świecie.

Akcje SHAC wymierzone są nie tylko bezpośrednio w HLS, ale wszystkich związanych z HLS: klienci, udziałowcy, inwestorzy etc.
Dzięki dochodzeniu przeprowadzonemu w 2000 roku, SHAC ujawniło listę anonimowych beneficjentów, których dotąd nie kojarzono z HLS. Na liście, którą SHAC przekazał do
mediów znalazły sie takie nazwy jak The Labour Party, Rover czy Camden Council (urząd dzielnicy londyńskiej). Po publikacji na pierwszej stronie the Sunday Telegraph, w lutym 2000, The Labour Party sprzedało wszystkie udziały w HLS, a następni udziałowcy z anonimowej listy zaczęli pozbywac się udziałów po fali demonstracji jaka ogarnęła cały kraj.
W dwa tygodnie po publikacji w the Sunday Telegraph, firma Phillips and Drew of London wystawiła na sprzedaż wszystkie swoje akcje za cenę 1p.

cdn.

Akcje SHAC

Adresy polskich oddziałów firm biorących udział w torturowaniu i zabijaniu zwierząt w laboratoriach HLS:

wkrótce
Novartis Poland Sp. z o.o.
Al. Witosa 31, 00-710 Warszawa, Poland;

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License